Kelionės draudimas internetu

Kelionės draudimas internetu tai paskutinis darbas prieš atostogas. Apsidrausti internetu užtruks vos kelias minutes, o draudimo teikiama ramybė ir saugumas padės pamiršti visus rūpesčius saulėtame paplūdimyje, jaukiame kalnų kurorte ar nepamirštamoje pažintinėje kelionėje. Kelionės draudimas internetu yra puikus būdas apsisaugoti nuo tokių galvos skausmų kaip vėluojantis ar atšauktas skrydis, dingęs ar pavogtas bagažas, nelaimingi atsitikimai ir kt. Svarbu paminėti, kad kelionės draudimas reikalingas ne tik atostogautojams, bet ir darbo kelionių metu.

Kelionės draudimo produktai

Kelionės draudimas internetu yra labai individualizuojamas produktas. Draudimo kompanijos jums pasiūlys įvairių draudimo paketų, tačiau visos kompanijos siūlo draudimą nuo pagrindinių rizikų kelionės metu:

• Medicininė pagalbos ir repatriacijos rizika. Pasirinkę šį draudimo produktą, būsite apdrausti nuo netikėtų medicininių išlaidų kelionės metu. Jeigu kelionėje apdraustasis staiga suserga, patiria traumą, neįgalumą ar miršta, draudimo kompanija padengia medicinines išlaidas ir jeigu būtina repatriacijos išlaidas.
• Civilinės atsakomybės rizika. Šis draudimo produktas įpareigoja draudimo kompaniją padengti žalą, kurią apdraustasis padaro tretiems asmenims kelionės metu.
• Neįvykusios kelionės rizika. Jei jau apmokėta kelionė neįvyksta arba apdraustasis negali į ją vykti, draudimo kompanija padengia patirtus nuostolius.
• Bagažo vėlavimo arba dingimo rizika. Vėluojant bagažui, draudimo kompanija padengia su tuo susijusias būtinas išlaidas (higienos prekes, drabužiai į susitikimą ir pan.), o bagažui dingus draudikas apmokės nuostolius.
• Skrydžio vėlavimo arba atšaukimo rizika. Jei nespėjote į jungiamąjį skrydį dėl reiso vėlavimo, draudimo kompanija apmokės patirtas išlaidas. Jei skrydis atšauktas draudikas taip pat apmokės nuostolius.

Straipsnyje aprašytos tik pagrindiniai kelionių draudimo produktai, bendrovės siūlo daugiau skirtingu variantų. Svarbu susipažinti su draudiko taisyklėmis ir suprasti kokiais konkrečiais atvejais ir kokia tvarka išmokamos draudimo kompensacijos.

Kelionės draudimo kaina

Kelionės draudimas internetu gali atsieiti ir daug ir mažai. Kaina labiausiai priklauso nuo keturių kriterijų:

• Keliautojo amžiaus. Priklausomai nuo apsidrausti norinčio asmens amžiaus draudimo kompanija įvertina rizikas kelionės metu ir nustato atitinkamą kainą.
• Kelionės trukmės. Draudimo kaina tiesiogiai priklauso nuo kelionės trukmės. Kuo ilgesniam laikui draudžiatės, tuo mažesnė vienos dienos draudimo kaina.
• Kelionės teritorijos. Draudimo kaina priklauso nuo teritorijos į kurią planuojate vykti. Draudimas tam tikrose teritorijose yra brangesnis nei kitose, kai kuriose teritorijose siūlomi tik keli draudimo produktai. Pavyzdžiui draudimas Europos teritorijai paprastai yra pigesnis nei draudimas Azijos teritorijai. O Baltarusijoje, kuri paprastai yra išskiriama iš Europos regiono, siūloma mažiau draudimo produktų. Dažniausiai draudimo kompanijos išskiria šiuos regionus: Europa ir aplink ją esantys kurortiniai kraštai (Egiptas, Tunisas, Turkija), tačiau, kaip jau minėta, Baltarusija, dėl savo ypatingos politinės padėties, yra priskiriama prie atskiros teritorijos. Kita teritorija susideda iš Azijos, Afrikos ir Australijos. Kai kurios draudimo bendrovės išskiria Rusiją kaip atskirą teritoriją. Draudikai taip pat siūlo draustis nuo rizikų visame pasaulyje.
• Kelionės tikslo. Drausdamiesi turėsite nurodyti kelionės tikslą. Draudimo kompanijos dažniausiai išskiria kelis pagrindinius kelionės tikslus: privati/poilsinė/pažintinė kelionė; darbo kelionė; slidinėjimo/ nardymo ar kito ekstremalaus sporto kelionė. Be abejo, slidinėjant susižaloti tikimybė didesne nei deginantis pajūryje, todėl ir kelionės draudimas slidininkams yra brangesnis.

Atmintinė keliaujančiam

Kelionės draudimas internetu puikus būdas stresui ir rūpesčiams mažinti. Tačiau yra keletas dalykų kuriuos reikia žinoti, kad nelaimės atveju kompensacija būtų išmokėta sklandžiai. Kiekvienas draudikas turi savo taisykles su kuriomis būtina susipažinti dar prieš kelionę, kad reikalui esant, galėtumėte atlikti teisingus veiksmus, surinkti reikiamus dokumentus ir galiausiai džiaugtis draudimo išmoka.