Automobilio draudimas internetu

Gyvenant vienoje iš avaringiausių valstybių Europoje, automobilio draudimas internetu yra nepamainoma paslauga kiekvienam vairuotojui. Apsidrausti internetu paprasta ir greita.

TPVCAPD automobilio draudimas

Nuo 2002 metų kiekvienas vairuotojas privalo turėti transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą (TPVCAPD, arba tiesiog privalomąjį draudimą). Privalomasis draudimas apsaugo vairuotoją nuo dėl jo kaltės padarytos žalos tretiems asmenims. Jeigu vairuotojas sukėlė auto įvykį ir sužalojo kitą asmenį, sudaužė jo automobilį arba sugadino turtą esantį tame automobilyje, draudimo kompanija apmokės žalą padarytą tretiems asmenims.

KASKO automobilio draudimas

Automobilio draudimas internetu neapsiriboja privalomuoju draudimu. Daugelis draudimo kompanijų siūlo ir kitą, savanorišką automobilio draudimą – KASKO. Šis draudimas apsaugos jūsų automobilį ir jame esančius keleivius bei turta nuo bet kokių rizikų nepriklausomai nuo to kas yra įvykio kaltininkas. Svarbu paminėti, kad draudimo kompanijos pateikia “nedraudžiamų įvykių” sąrašus, tai daugiausiai įvykiai kurie įvyko neteisėtai arba netinkamai naudojant transporto priemonę (pvz.: jei vairuotojas įvykio metu buvo neblaivus draudimas negalios).

Civilinio draudimo rizikos

Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, atlygina žalą padarytą trečiųjų asmenų turtui ir sveikatai. Sudaužius kito žmogaus automobilį ar kitą turtą esantį automobilyje arba sužalojus jo sveikatą, draudimo kompanija atlygins nuostolius trečiajam asmeniui. Tačiau nuostoliai avarijos kaltininkui atlyginti nebus. Todėl savo automobilį ir sveikatą teks taisyti savais pinigais.

Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomas draudimas galioja visoje Europoje. Su draudimo polisu gausite “žalią kortelę” – tai tarptautinis dokumentas, kurio dėka keliaujant automobilio papildomai drausti jums nereikės.

Privalomojo automobilio draudimo kainos

Dažniausiai automobilio draudimas internetu yra pigesnis nei gyvai draudimo kompanijoje. Ir tai nėra keista, palaikyti internetinę sistemą yra pigiau nei išlaikyti klientų aptarnavimo skyrių prekybos ar miesto centre. Privalomojo draudimo kaina labiausiai priklauso nuo:

Vairuotojo – kuo daugiau patirties turi vairuotojas, tuo mažesnė tikimybė, kad jis sukels avariją. Kuo didesnė patirtis, tuo mažesnė draudimo įmoka. Draudimo kompanijos taip pat seka, kiek avarijų vairuotojas yra pradaręs praeityje – kuo daugiau avarijų, tuo didesnė įmoka. Kai kurios bendrovės daro nuolaidas vairuotojams kaime, mat ten avarijų pasitaiko mažiau.

Automobilio – galingi ir sunkūs automobiliai padaro daugiau žalos avarijos atveju, dėl to jų vairuotojams draudimo įmokos yra didesnės.

Draudimo sutarties galiojimo terminas – draustis metams yra pigiau negu kas mėnesį.

KASKO automobilio draudimo rizikos

KASKO automobilio draudimas internetu tai antras žingsnis link apsisaugojimo nuo vairavimo sukeliamų rizikų. KASKO draudimas near privalomas. (Perkant automobilį išsimokėtinai, kredito įstaiga reikalauja, kad automobilis butu apdraustas KASKO draudimu). KASKO draudimo privalumas yra tas, kad avarijos atveju, draudimo kompanija apmokės jūsų (o ne trečiųjų šalių) patirtus nuostolius nepriklausomai nuo to kas yra avarijos kaltininkas.

Draudimo kompanijos atlygina žalą padarytą apdraustam automobiliui ir jame esantiems keleiviams bei turtui. Dažniausiai KASKO draudimas galioja nuo visų rizikų, išskyrus “nedraudžiamų įvykių” riziką. Šie įvykiai nurodyti kiekvieno draudėjo taisyklėse ir gali skirtis kiekvienoje kompanijoje. (Nedraudžiamo įvykio pavyzdys yra avarijos sukėlimas vairuojant neblaiviam).

Taigi, KASKO draudimas kompensuos jūsų nuostolius, avarijos, vagystės, stichinės nelaimės, vandalizmo atvejais ir pan.

KASKO draudimo kainos

Kaip ir privalomojo draudimo atveju, KASKO automobilio draudimas internetu kainuoja pigiau nei klientų aptarnavimo skyriuje. KASKO draudimo kainos taip pat priklauso nuo vairuotojo patirties, avarijų istorijos, nuo automobilio galingumo. Tačiau KASKO draudimo įmokas apskaičiuoti sudėtingiau, šiuo atveju reikšmingi tokie kintamieji, kaip automobilio remonto kaštai ir vagiamumo statistika. Todėl kai kurių markių automobilį apdrausti gali būti brangiau nei panašios vertės kitos markės transporto priemonę.

Taigi, automobilio draudimas internetu yra paprasta, greita ir privaloma priemonė kiek įmanoma sumažinti auto įvykio sukeliamus nemalonumus. Belieka pasirinkti ar jums pakaks minimalios ir privalomos apsauga nuo žalos tretiems asmenims ty. transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas (TPVCAPD), ar žengsite dar

viena žingsnį ir įsigysite KASKO draudimą – papildomą apsaugą norintiems drąsiai jaustis kelyje, ramiai miegoti naktį ir išvengti bet kokių netikėtų išlaidų susijusių su auto įvykiais.